Praktické rady

Kuchyně na míru

Kuchyně na míru

Vaše kuchyň Vám musí pasovat jako kostým, šitý na míru. Se správnou pracovní výškou budete každý den vařit ve vzpřímené poloze, s držením těla, které nebude zatěžovat Vaše záda a páteř. Pracovní výška má tudíž vliv na to, jak se při práci v kuchyni cítíte, a na Vaše celkové zdraví. Ideální pracovní výšku zjistíte velice jednoduše: vzdálenost mezi pracovní deskou a Vaším loktem by měla činit 10 – 15 cm.

Tip na míru

Tipy pro Váš nákup kuchyně

Nevíte si rady s nákupem kuchyně? Podívejte se na náš katalog plný rad a tipů.

Space Tower

SPACE TOWER – potravinová skříň

SPACE TOWER budí nadšení díky lehkému, snadnému přístupu, enormnímu množství místa pro zásoby, a dá se realizovat pro všemožné individuální potřeby. Promyšlená potravinová skříň Vám tak optimálně pomůže při Vaší každodenní práci v kuchyni. Plné výsuvy, které se otevřou každý jednotlivě, umožní dobrý výhled dovnitř a přímý přístup k uloženým předmětům – a to ze 3 stran. Předměty se dají pohodlně vyndat ven nahoru. Protože se při obsluze potravinové skříně není nutné jakkoli namáhat a vynakládat úsilí, je používání hračka.

Kuchyně na míru

Plynulost – snadná, plynulá práce a pohodlí v kuchyni

Plynulá práce a pohodlí v kuchyni, dostatek úložného prostoru a vysoký komfort pohybu. Podle zkušeností používáme kuchyň cca 15 let a déle. Dobrý průběh práce v kuchyni, dostatek úložného prostoru a komfort pohybu – tři atributy praktické kuchyně. Zohledněte je a získáte úplně jednoduše kuchyň, která se bude hodit právě k Vám! Mějte na paměti své zvyklosti, co se týká shromažďování zásob, přípravy nebo vaření. Protože když je zohledníte už ve fázi plánování, pak Vám půjde práce vlastně jakoby sama od sebe.

Kuchyně na míru

Plánování kuchyně začíná právě zde

Práce v kuchyni se v podstatě skládá z nesčíslného množství úkonů, které se stále opakují. Záleží na Vašich osobních zvyklostech, jak by Vaše kuchyň měla být postavena a uspořádána. Ti z Vás, kdo jste hodně zaneprázdněn a ráno rozhodně nemáte na nic čas, potřebujete mít v naprostém dosahu například vše, co používáte při snídani. Obecně platí, že cesty po kuchyni sem a tam se dají úplně jednoduše zkrátit. A když nezapomenete na ergonomii, budete pak později mít všechno ihned na dosah a po ruce.

Plný výsuv

Plný výsuv

Optimalizujte Váš přístup do zásuvek tím, že je budete moci úplně celé vytáhnout. Tak si zachováte přehled a přístup – až do nejzazšího koutku.

Typické činnosti

Typické činnosti

Když se již ve fázi plánování kuchyně budete snažit zajistit budoucí dobrý průběh pracovních procesů v kuchyni, poběží pak vše jako na drátkách.

Vyklízení myčka nádobí

Vyklízení myčky na nádobí

Pořádek půl zdraví. Kdo by nesnil o tom, že se jednou zbaví pobíhání po kuchyni sem a tam kvůli úklidu nádobí? Užitečné je uložit jej blízko myčky na nádobí.

Odsávání

Správná trasa potrubí odsávání

Provoz digestoře bude komfortní, pokud je daný model schopen uskutečnit 5-10 výměn vzduchu v místnosti za hodinu na takový rychlostní stupeň, u kterého hladina hlučnosti nepřekročí 55 dB(A). Je ale třeba mít na zřeteli možnou ztrátu výkonu, která bude tím větší, čím delší a složitější bude potrubí a čím menší bude jeho průměr. Pokud se rozhodnete pro instalaci digestoře v odtahové verzi, je třeba vzít v úvahu, že i správně zvolené potrubí klade odsávanému vzduchu odpor, a tím snižuje jeho výkon. Ideální je použití hladkého potrubí a volba co nejkratší trasy odtahu. Použití flexopotrubí může vzhledem k jeho nerovnému povrchu způsobovat větší ztráty výkonu digesotře než potrubí s hladkými stěnami. Je rovněž vhodné použít co nejméně pravoúhlých kolen. Pro představu uvádíme orientační zráty výkonu u digestoře osazeného stejnou ventilační jednotkou o výkonu 650 m3/hod. při použité hladkého potrubí o průměru 150 mm a 125 mm v různých délkách a s různým počtem kolen.

Odsávání

Dole žádná dvířka ale zásuvky

nebudete si muset klekat a hledat nějakou potřebu někde vzadu v nepřístupném místě.

Odsávání

Volný přístup

v cestě tak nepřekáží žádná dvířka a obsah korpusu je dobře přístupný. Máte-li výklop blízko myčky na nádobí, pak bude čerstvě umyté nádobí bleskurychle tam, kam patří.

Odsávání

Ukládání

nejčastěji používané věci umístěte do tmavší zón, ty méně používané do světlé.

Kontakt 605 215 048